Özel Ders Almanın Kolay Yolu

  • Kayıt Ol
  • Giriş Yap
Özel Ders Niçin Sınava Hazırlanırken Tercih Edilir? - Blog - eğitmenkampı
  • Anasayfa -
  • Blog -
  • Özel Ders Niçin Sınava Hazırlanırken Tercih Edilir?

Özel Ders Niçin Sınava Hazırlanırken Tercih Edilir?

blog
  • 10 Ocak
  • 2020
  • Yönetici Tarafından
  • (0) Yorum

 

Oldukça fazla sayıda öğrenci TEOG,TYT,AYT gibi büyük sınavlara hazırlanırken kendilerine özel eğitmenler bularak hazırlanıyorlar ve bir diğer seçenek olan dershaneye göre daha iyi verim aldıklarını belirtiyorlar. Bu yazımızda size özel dersin neden dershanelere göre daha etkili olduğunu açıklayacağız.

Özel Ders Avantajları

Neden özel ders alınmalı konusunun birçok farklı cevabı vardır.  Biz bu başlık altında neden özel dersler alınmalı ve neden dershane yerine tercih edilebileceğinin cevabını vermeye çalışacağız.

Öncelikle özel ders nedir sorusunu cevaplamaya kalkarsak bir öğrencinin istediği bir öğretmenden belli bir ders için aldığı eğitim şekline denir gibi bir tanım kullanabiliriz. Özel ders birebir veya grup halinde olabilir. Genellikle sessiz, sakin, gürültüsüz bir ortamda ders yapılmaya özen gösterilir. Özel ders grupları en fazla 4-5 kişilik olabilir. En büyük avantaj olarak bu kişi sayısının azlığı gösterilebilir. Hatta çoğu zaman özel dersler bireysel alınır ve bu durumda öğrenci öğretmeni ile birebir eğitim sürecine girebilir. En büyük fark da burada aslında.

Dershanelerde öğretmenler ile görüşmek elbette mümkündür fakat öte yandan çok kalabalık olduğundan yeterince zamanınız hiçbir zaman olmaz. Üstelik zaman konusu açılmışken dershane ile özel ders arasındaki en büyük farkın da zaman olduğunu söylemeden geçmeyelim. Dershanelere giderken yolda veya sonrasında harcanan zaman büyük bir kayıptır. Oysa özel derste öğretmenler eve gelir ve hem senin daha rahat olduğun hem de daha sakin bir ortamda ders alma imkânınız olur. Fakat bazı yerlerde öğrenciler öğretmenin evine gitmektedir.

Kişiye göre değişse de çoğu kişi birebir iletişimde çok daha rahat öğrenebilir. Oysaki dershanelerde kalabalık sınıflarda ders görmek zorundasınızdır. Bu açıdan yine kişiden kişiye değişmesine rağmen birebirde öğrencilerin büyük bir kısmının başarısının arttığını görebiliyoruz. Aynı zamanda özel derslerde öğretmen ile öğrenci daha iyi bir ilişki kurabilir. Bu sayede onun başarısını etkileyen bir takım sorunları da konuşma fırsatı bulur.

Öğrencilerin sınav motivasyonunda bu oldukça önemlidir. Herhangi bir sorun olduğunda veya akla takılan herhangi bir soru olduğunda daha rahat bir şekilde sorabilir. Bu da bir öğrenci için büyük bir avantajdır. Öte yandan özel ders veren her öğretmen her öğrencisini başarıya ulaştırmak için her şeyi yapar. Ama dershaneler için bazı öğrencilerinin başarılı olması yeterlidir. Son olarak da özel ders almanın en büyük avantajlarından birisi de öğretmen seçme özgürlüğüdür. Dershanelerde bunu yapamazsınız fakat özel derslerde en iyi öğretmenleri bulabilirsiniz.


0 Yorum

Yorum Yap

Bu konuda görüş belirtebilmek için Giriş Yap veya Üye Ol!